فراموشخانه

ما فراموش شدگان روایت گر یادها هستیم

معامله با خدا

هو المومن

*خدا جان و مال اهل ایمان را به بهای بهشت خریداری کرده آنه در راه خدا جهاد می کنند که دشمنان دین را به قتل رسانند و یا خود کشته شوند این وعده قطعی است بر خدا و عهدیست که در (سه دفتر آسمانی) تورات و انجیل قرآن یاد فرموده و از خدا باوفاتر به عهد کیست؟ ای اهل ایمان شما به خود در این معامله بشارت دهید که این معاهده با خدا به حقیقت سعادت و فیروزی بزرگی است.*

سوره توبه آیه ۱۱۱

حقیقتش هر کار می کردم نمی تونستم شروع به نوشتن کنم تا بالاخره قفل باز شد و دکمه های صفحه کلید بود که زیر دستهای من بازی می کرد.

چند روزیه که حسابی دلم گرفته و عجیب هوس مناطق جنگی جنوب رو کرده.خودم هم نمی دونم چرا ولی وقتی داشتم یک سری از این وبلاگهای بر وبچه هاي با حال رو میدیدم اینطوری شد.

دیشب تو همایش چهره های ماندگار وقتی از سردار فضلی تقدیر شد نتونستم طاقت بیارم و بلند شدم رفتم حرم.حاجی تو مصاحبش به یک نکته ظریف اشاره کرد و اون معامله با خدا بود.

دو سه ماه پیش حضرت آیت الله بهجت یک استخاره زده بود و در جواب آیه بالا اومده بود و من اونجا با این آیه و آیه بعدش که خیلی جالب هم هست آشنا شدم.توی مرقد امام (ره)نشسته بودم که وقتی آیه رو به یکی از رفقا نشون دادم اومد پیشم و گفت: تا حالا با خدا معامله کردی؟

وقتی فکر کردم دیدم که ............                  

اگر فکرش رو بکنید میبینید همچین کار ساده ای هم نیست.ما آدمها اصولا کاری نمی کنیم که به ضررمون باشه.تو یک معامله حداقلش اینه که اگه سود نمی بری ضرر هم نباید بکنی.

اما مگرآدم تو  معامله با خدا ضرر هم ميكنه؟

    

كجاييد اي شهيدان خدايي

قطعا اگر بتونیم بفهمیم که چه چیزهایی داریم از دست میدیم و چه چیزهایی به دست میاریم قضیه خیلی خوب روشن میشه. به هر حال تو معامله با خدا یه چیزایی كه از قضا خيلي هم با ارزش هستند رو بدست میاریم. گیر خیلی از ما ها همین جاست. باید بفهمیم که اگر به خاطر خدا یک سری کارها رو انجام نمی دیم یا اینکه یک سری کارهای دیگه رو انجام میدیم به جای اونها چی داریم از اون میگیریم.

برای خود من این قضیه هنوز گنگه ولی زیاد دیدم کسایی رو که تموم زندگیشون تو این معاملست و عملا دارن از جون مایه میذارن.

بايد گفت تجلیگاه این معامله در حرکتهای جهادی است.

اعتقاد من اینه که در هر جای دنیا  که یک مسلمون برای دفاع از دینش بلند میشه و می ایسته اون داره معامله میکنه.تو فلسطین تو لبنان و هرجای دیگه.

علی ایحال هرکس که برای خدا هر کاری رو انجام بده اومده پای معامله.مگر تو کشور خودمون کم بودن از این آدمها.هنوز هم هستن کسایی که مخلصانه از حقشون .از خانوادشون از زندگیشون و خلاصه از جونشون میگذرن برای رضای خدا اون آدمها مصداق بارز فضل الله المجاهدین.... هستن.

از همه قشنگتر اون دستنوشته آفا سید مرتضای آوینیه که میگه :                                             

هرگز جز براي رضاي خدا كاري مكن

<هرگز جز برای رضای خدا کاری مکن>

به هر حال خدا ارزش هر معامله رو خوب میدونه.خوش به حال اونها که به گرون ترین قیمت با خدا معامله می کنند یعنی شهادت.

ببخشید طولانی شد.بیکاریه دیگه

الهم الجعلنا من المجاهدین فی سبیلک

راستی به خونابه عزیز بگم تو حرم امام رضا (ع) یاد بیژن نوباوه هم بودم.

واسه خاطر جهاد مقدس بزرگوار هم عکس حرم آقا رو گذاشتم .

یا علی

 

+ نوشته شده در  سه شنبه بیست و چهارم آبان ۱۳۸۴ساعت 0:22  توسط فراموش شده  |